Dochodzenie wierzytelności

Windykacja sądowa

Ochrona finansów

Windykacja polubowna

DOCHODZENIE NALEŻNOŚCI

Za zobowiązania finansowe uważa się powinności dotyczące uiszczenia świadczeń o ustalonej wartości, które wynikają ze zdarzeń z przeszłości. Do najczęstszych form obciążeń zaliczają się: kredyty bankowe, pożyczki, a także naliczane od nich odsetki. Kwestie te reguluje ustawa o rachunkowości. Zgodnie z artykułem 353 par 1 kodeksu cywilnego: „wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić”.

JAK PRZEBIEGA WINDYKACJA WIERZYTELNOŚCI?

W sytuacji, gdy nie dochodzi do spłaty zobowiązań, można ubiegać się o ich zwrot za pomocą dostępnych środków prawnych. Windykacja wierzytelności dzieli się na:

– polubowną (polegającą na korespondencji telefonicznej, listownej, a także na mediacjach między dłużnikiem a wierzycielem),
– sądową (obejmuje ona wydanie przez wymiar sprawiedliwości wyroku sądowego i nakazu spłaty),
– komorniczą (wiąże się z przejęciem kontaktów z dłużnikiem i nadzorowaniem egzekucji przez uprawnione osoby),
– karną (dotyczy postępowania karnego).

SKORZYSTAJ POMOCY DOŚWIADCZONEJ KANCELARII PRAWNEJ!

Windykacja należności najczęściej przebiega polubownie. Wiele firm dysponuje działami specjalizującymi się w monitorowaniu płatności, kontakcie mailowym lub telefonicznym. Nierzetelnym kontrahentom wysyła się także pisma nakłaniające do uregulowania zobowiązań. Niestety, takie metody nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Wówczas zaleca się skorzystanie z wyspecjalizowanej kancelarii prawnej, która wskaże optymalne rozwiązanie, przedstawi możliwe scenariusze, a także będzie uczestniczyła w mediacjach.

Nie pozwól, aby Twoje należności pozostały niespłacone.

Nie ryzykuj samodzielnej walki – skontaktuj się z nami już teraz!

Opinie

Jagoda
Jagoda
2023-12-12
Miła i przyjazna atmosfera od wejścia, uspokaja co dodaje pozytywnej energii. Podziękowania dla Pana Mecenasa za profesjonalną usługę i cierpliwość w tłumaczeniu. Sprawa wygrana. Serdecznie polecam .
Mikołaj Mlynkowski
Mikołaj Mlynkowski
2023-11-27
Sprawa spadkowa zakończona ugodą. Dobre biznesowe podejście do sprawy- co się bardziej opłaca.
Emilia Krakowska-Stanisławska
Emilia Krakowska-Stanisławska
2023-03-09
Już pierwsza wizyta u Pana Mecenasa daje poczucie komfortu psychicznego i nadzieję na pomyślność w rozwiązaniu problemu. Rzetelność, wiedza, fachowość to filary skuteczności Pana Mecenasa. W połączeniu z umiejętnościami interpersonalnymi, wysoką kulturą osobistą, dużą dozą empatii i zaangażowania czynią z Pana Mariusza godnego zaufania profesjonalistę.
Magda Jakóbczak
Magda Jakóbczak
2022-10-19
Gorąco polecam Pana Mecenasa , świetne podejście do sprawy i pozytywne zakończenie.
Dawid Grzegorzewski
Dawid Grzegorzewski
2022-10-04
Polecam szczerze tego adwokata. Zorientowany w prawie karnym, rzetelny,doświadczony adwokat, komunikatywny ,uprzejmy. Jestem bardzo zadowolony z pracy adwokata. Pozdrawiam
Kasik Kasik
Kasik Kasik
2022-10-04
W 100%polecam, konkretny, fachowy, a przy tym bardzo uprzejmy i elokwentny....
Izabela Buczek
Izabela Buczek
2022-08-20
W 100%polecam, konkretny, fachowy, a przy tym bardzo uprzejmy i elokwentny
Adam Pogocki
Adam Pogocki
2022-05-22
Bardzo dobry adwokat. Od samego początku naszej współpracy widać było zaangażowanie i świetną znajomość prawa. Profesjonalnie przygotowana linia obrony na sprawę, w której odwoływaliśmy się od wcześniejszego wyroku, dała w rezultacie wynik, który nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do skuteczności mecenasa. Sąd skrócił czas, na jaki zatrzymano mi prawo jazdy z trzech lat do jednego roku bez konieczności ponownego zdawania, oraz karę pieniężną zmniejszył z 6,5tys do 1,5tys, kwalifikując również mój czyn jako wykroczenie, a nie przestępstwo. To samo mówi za siebie. Polecam Pana adwokata w stu procentach 👍
Scroll to Top